Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Czym są farby akrylowe?

Malarstwo akrylowe jest stosunkowo młodą dziedziną sztuki. Farby akrylowe początkowo pojawiły się w Stanach zjednoczonych w latach 50 XX wieku i bardzo szybko zyskały na popularności. Dziś uważa się, że malarstwo akrylowe stało się alternatywą dla malarstwa olejnego, jak również akwareli. Dzięki swojej charakterystycznej, kremowej konsystencji akrylami można malować jak farbami temperowymi, czy też olejnymi. Natomiast po rozcieńczeniu z wodą możemy uzyskać efekt akwareli.

Farba Akrylowa Akryl 100 ml nr 12 Ochra Żółta Farba Akrylowa Akryl 100 ml nr 12 Ochra Żółta
Producent: Renesans
Ochra Żółta
Cena: 10,46 zł
szt.
zobacz więcej

Kilka słów o farbach renesans

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie najlepsze farby renesans, które cieszą się dużą popularnością.

Farby akrylowe renesans tworzone są z wykorzystywaniem wody oraz żywicy akrylowej, dzięki czemu są one nietoksyczne i mogą używać ich nawet dzieci. Co więcej, farby te bardzo szybko schną (szacuje się, że czas ten nie przekracza 15 minut) i bez obaw można wykorzystywać je także do malowania tkanin, kamienia, plastiku, drewna, gipsu, a nawet metalu i szkła. To właśnie między innymi dlatego farby renesans znalazły szerokie zastosowanie w wielu różnych technikach hobbystycznych, takich jak decoupage.

Z całą pewnością malarstwo akrylowe jest jedną z najczęściej stosowanych technik. Niestety, coraz trudniej trafić na dobre farby, które dają możliwość swobodnej i przyjemnej pracy. Chcąc sprostać wymaganiom wszystkich osób odwiedzających nasz internetowy sklep, stworzyliśmy specjalną ofertę farb akrylowych, które dedykowane są najbardziej wymagającym klientom. Gładka konsystencja, świetlistość, trwałe kolory oraz najwyższej jakości pigmenty, to cechy nierozłączne, które towarzyszom farbom znajdującym się w naszej ofercie.

Warto również wiedzieć, że dużą różnicą między farbami olejnymi i akrylowymi jest czas schnięcia. Farby olejne potrzebują bowiem więcej czasu na całkowicie wyschnięcie. Natomiast farby akrylowe schną bardzo szybko i czas ten nie przekracza kilku lub też kilkunastu minut. Nie dają więc możliwość pracy z farbą znajdującą się już na obrazie. Oczywiście każda z tych farb ma swoje plusy i minusy, dlatego też przed ich zakupem warto dokładnie rozważyć wszelkie za i przeciw.

Nowości
Łapacz snów Baza 22 cm
Łapacz snów Baza 22 cm
3,95 zł
szt.
Łapacz snów Baza 24 cm
Łapacz snów Baza 24 cm
4,45 zł
szt.
Łapacz snów Baza 26 cm
Łapacz snów Baza 26 cm
4,95 zł
szt.
Łapacz snów Baza 30 cm
Łapacz snów Baza 30 cm
5,95 zł
szt.
Łapacz snów Baza 20 cm
Łapacz snów Baza 20 cm
3,45 zł
szt.
Łapacz snów Baza 28 cm
Łapacz snów Baza 28 cm
5,45 zł
szt.
Łapacz snów Baza 12 cm
Łapacz snów Baza 12 cm
1,45 zł
szt.
Łapacz snów Baza 18 cm
Łapacz snów Baza 18 cm
2,95 zł
szt.
Bestsellery
Waluty

Infolinia:                                 Instagram:        Facebook:

22 884 80 83                

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl